Sınıf içi energizer neden gerekli ?

Çocuklar her zaman meşgul insanlardır. Ama okula geldiğinde, sadece donarlar. Uzun süre oturmak zorundalar ve bu yüzden yorgun oluyorlar. Fiziksel uyarım fazla değildir. Elbette, çok etkileşimli bir şekilde öğreten öğretmenler var, ama böylede olsa birçoğu şikayetçi olabilmektedir. Her zaman düşünmek yıpratıcı olabilir.

Bu tür eğlenceli aktiviteler ile öğrenciler rahatlayabilir ve etkileşimli bir mola alabilir. Akıllarını boşaltmalarına ve bir sonraki saate odaklanmak için onları motive edecektir.

Energizer için doğru zaman ne zaman?
Nedense, öğrencileriniz artık dinlemiyor. Odaklanmamışlar ve konuşmaya başlıyorlar. Öğrencilerin dikkatinin dağılmasının birçok sebebi vardır:


Günün son saati
Cuma öğleden sonra
Öğrenciler öğle yemeğinden sonra yorulur
Pazartesi sabahı.
İçerik sıkıcı (bu olur!)
İçerik öğrencilerinizle alakalı değil (“bunu neden öğrenmeliyim?”)
Etkileşimde bulunmadan uzun zamandır konuşuyorsun.

Öğrenciler yoruldu ya da iyi uyuyamadılar
Oda çok sıcak veya çok soğuk
Ve daha fazlası

Eğer sınıfınızda bu sebeplerden bazılarını fark eder ve öğrencilerinizin dikkatinin dağıldığını düşünürseniz, bir energizer aktivitesi zamanı gelmiş demektir.

Öğrencileriniz için energizer yapmanın sadece çocuklara uygun olduğunu düşünmeyin, sınıfınıza uygun aktiviteler mutlaka bulabilirsiniz. Sizlere https://www.ingilizcekulubu.com/ingilizce-ders-aktiviteler/ bölümünde mümkün olduğunca bu etkinliklere yer veriyoruz. Bizi buradan takip edebilirsiniz.