Sınıf içi energizer game “walk – stop”


Karşınızda yine sınıfınızda uygulayabileceğiniz çok güzel bir İngilizce oyun. Çok basit ve eğlenceli bir oyun. Oyunda isteğinize göre küçük değişiklikler yapabilirsiniz birazda sizin hayal gücünüze bağlı. Şimdi etkinlik nasıl onu anlatalım.

Kalabalık ve küçük sınıflarda uygulayabilirsiniz. Ne kadar çok öğrenci katılırsa o kadar iyi. Öğrencilerinizi sınıfın önüne ayakta alıyorsunuz. Öğretmen ilk olarak oyunu açıklıyor vereceği komutlara uyulmasını istiyor:

  1. aşama “walk – stop”

İlk olarak yukarıdaki komutlar verilerek öğrenciler yönetilir. Walk dendiğinde öğrenciler dağınık şekilde yürürler, stop deyince dururlar. Öğrencileri şaşırtmak için ard arda stop veya walk diyebilirsiniz. Öğrencileri daha da zorlamak için walk dendiğinde durmaları gerektiğini, stop deyince yürümeleri gerektiğini belirtin, anlam değişikliği yapıyoruz.

2. aşama ” jump – clap”

İkinci aşamaya yukarıda kelimeleri de ekliyoruz. Biraz tecrübe edindikten sonra da bu kelimelerin anlamlarını değiştirerek oyunu daha zorlaştırıyoruz.


İsterseniz yeni kelimelerle oyunu zenginleştirebilirsiniz. Bu sizin öğrencilerinizin ve oyunun ilerleyişine bağlı.

Daha çekişmeli yapmak için yarışma halinde yaparak yanlış yapanları yerine oturtun ve son kalana küçük bir çikolata verin 😛 ….

İyi eğlenceler ….Kolaylıklar…