Kısa sürede İngilizce nasıl öğrenilir?


İşte en çok sorulan sorulardan birisidir bu; kısa sürede İngilizce öğrenme. Bununla ilgili bazen karşımıza ” bir IloveEnglishhaftada İngilizce ” gibi tanıtımlarda çıkabiliyor ancak bu kadar da değil. Okullarda yıllarca İngilizce eğitim alıyoruz ve bir işe yaramadığı artık kesin, peki neden… Bunun tek bir sebebi yok tabi ki , bazı sebepler sıralanabilir, ancak en önemli konu İngilizce’nin parça parça az az çalışılması değil de yoğun bir programa göre çalışılmasıdır.

Ben burada sizlere şunu tavsiye edebilirim, kısa sürede net bir sonuç elde etmek istiyorsanız, ilk önce kendinize yurt içi veya yurt dışında iyi bir kurs seçin, Seçtiğiniz bu kurs hafta da birkaç saat değilde tam zamanlı olmalıdır. Mesela hatanın en az beş günü sabah sekiz akşam beş gibi . En az 3 aylık olmalı ve 12 aylık bir kurs sizi istediğiniz seviye ye getirecektir.

Yani İlkokul , ortaokul, lise, üniversite de toplam yılda 8 aydan 15 yıl eğitim alıyoruz. Hafta da 4 saat İngilizce ders görüyorsak bu toplam da 1920 saat İngilizce eğitime denk gelir. Yani bu kadar eğitimi alırken ve eğitimin sonunda biz kesinlikle İngilizce öğrenemiyoruz.

Oysaki bir yılınızı sadece ama sadece İngilizce’ye ayırsanız günde 8 saatten haftanın 5 günü İngilizce alsanız bu toplam 1280 saate denk geliyor ki bu bir yıllık çalışmanızın sonucuna kendiniz bile inanamayacaksınız.

Kısa sürede İngilizce öğrenmenin püf noktaları

 

Bir cevap yazın