İngilizce'yi en iyi hangi ülkede öğrenirim | İngilizce Kulübü

İngilizce’yi en iyi hangi ülkede öğrenirim


Yıllarınızı Türkiye de okullarda dil öğrenmekle geçirmek istemiyorsunuz, kendinize bir fırsat yaratarak veya çocuğunuza destek olarak, imkanlarınızı zorlamak istiyorsunuz. İşte bu konuda kafalara takılan en önemli soru geliyor akla.

Dil eğitimi için hangi ülkeye gitmeliyim…?

Yurt dışı okulları faydalı olur mu …?

Artık iş hayatında da normal hayatta da yabancı dil olmazsa olmazımız. Birçok insan artık bulunduğu ülkede farklı ülkelerdeki dil kursları ile yabancı dilini geliştirmeye başladı. Siz de bu amaç doğrultusunda hareket edip yabancı dilinizi profesyonel bir şekilde geliştirmek istiyorsanız şu ülkelere gitmelisiniz…

İNGİLTERE

İngilizce nin ana vatanıdır. En iyi dili burada öğrenebilirsiniz. Londra dil eğitiminin Dünya merkezidir, ancak ucuz olmasını isterseniz başkent dışındaki şehirleri tercih edebilirsiniz. Dünya nın her tarafından insanlar dil öğrenmek için İngiltere ye gelmektedirler, bu sayede farklı insan ve kültürleri de tanıma imkanı bulabilirsiniz.

AMERİKA

Amerika dil eğitimi, çeşitli kültürleri, sunduğu imkanları ile insanda inanılmaz değişimler yaratmaktadır. Burada farklı işlerde çalışma ve dil kurslarına gitme imkanı da bulabilirsiniz.

MALTA

Malta ülkemizde de oldukça popüler bir dil öğrenme merkezidir. Bunun yanında yaz aylarında tatil imkanı ile beraber birçok kişinin tercihi olmaktadır. Fiyat olarak İngiltere den %30 oranında daha ucuz ve sakin bir yerdir. Ülkemize yakın olması ve ulaşımın kolay olması Malta yı ön plana çıkarmaktadır.

İRLANDA

İrlanda farklı imajı, kendine has kültürü ile önemli dil merkezlerinden birisidir. Bu ülkede de rahatça dil eğitimi alabilirsiniz. Türk sayısının burada az olması sizin için daha iyi olacaktır.

KANADA

Kanada sunduğu imkanlar ile size güzel fırsatlar sunmaktadır. Kısa süreli dil eğitimleri için öğrenci vizesi almamaktadır, ziyaretçi olarak gittiğinizde de dil eğitimi alabilirsiniz. Yaşam standardı yüksek bir ülkedir, tek sorun uzak olması ve maddiyattır.

YENİ ZELANDA

Son yıllarda öğrenciler için bir dil merkezi haline gelmeye başlamıştır. Ülke de İngilizce resmi dildir. Üniversite ve dil okulları için çok farklı seçenekler sunmaktadır. Fiyat olarak da oldukça ucuzdur. Yüksek yaşam standardı ve imkanlar bu ülkeyi de enler arasına sokmaktadır.

 

Bir cevap yazın