İNGİLİZCE PSİKİLOJİ BÖLÜMÜ

Nişantaşı Üniversitesi / İngilizce Psikoloji Bölümü

Her geçen gün Üniversiteler artmakta ve yeni yeni bölümler ortaya çıkmaktadır. Bu hızla gelişen eğitim sistemi içerisinde Nişantaşı Üniversitesinde İngilizce Psikoloji bölümü açılmıştır.Psikoloji bölümü sürekli çalışılması gereken araştırma yapılması gereken bir bölümdür, bu yüzden tek dille çalışılması da çok yetersiz kalacaktır bu nedenle bu bölümün oldukça faydalı olacağı bir gerçektir.

  • Çalışma Alanları

    Psikoloji bölümü mezunlarının çalışma alanları son derece geniş ve çeşitlidir. Mezunlar; hastane, klinik, rehberlik merkezleri, araştırma merkezleri, reklam ajansları, işletmelerin halkla ilişkiler ve insan kaynakları departmanları, özel eğitim merkezleri, çocuk yuvaları, üniversiteler, lise ve dengi okullarda çalışabilirler. Ayrıca pedagojik formasyona sahip mezunlar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından rehber öğretmen ve meslek bilgisi dersleri öğretmeni olarak atanabilmektedirler.

  •  Dersler Hakkında

    Eğitim dili İngilizcedir. Psikoloji bilimi; sanayi, eğitim, sağlık, güvenlik, sanat ve bilişim gibi birçok disiplinde geniş bir uygulama ve kullanım alanına sahiptir. Bu düşünceden hareketle müfredatlar, çalışma hayatının her kademesinde kullanılabilecek bilgilerin yer aldığı derslerle oluşturulmuşlardır. Gelişim psikolojisi, öğretim psikolojisi, sosyal psikoloji, endüstri ve örgüt psikolojisi, bilişsel psikoloji, klinik psikoloji, çocuk psikolojisi, adli psikoloji, anormal davranışlar psikolojisi ve psikolojik test uygulamaları bölümün belli başlı dersleridir. Bu derslerin yanında spesifik konuları kapsayan çok sayıda seçmeli ders de öğrencilere sunulmaktadır.

    Ders programı >>