İngilizce öğrenmede gramer gerekli mi? | İngilizce Kulübü

İngilizce öğrenmede gramer gerekli mi?


Sürekli tartışılan ve çözümüne bir türlü ulaşılamayan bir konu, gramer olmadan dil öğrenilir mi? Muhakkak öğrenilir ancak sonuç ne olur. Öğrendiğimiz dili native speakerlarla kullanma şansımız yoksa durum daha da kötü olabilir. Kuralları bilmeden bir dil öğreneceksiniz ve bunu da anadili İngilizce olan kişilerle hiç konuşmadan yapacaksınız. Doğruyu da hiç bir zaman bilme şansınız olmayacak.

“Dilbilgisi” ile “doğru şekilde konuşma” arasında bir ayrım yapmamız gerekiyor.

Dil dilbilgisi (konu, fiil vb.) , bunu bir şekilde öğrenmelisiniz. Soru şu ki.

“Birçok insan akıcılığınızı düzeltmenin doğru dil kullanımından daha önemli olduğunu düşünüyor. Eğer bu yolu takip ederseniz, bir süre sonra dili kolaylıkla konuşabiliyorsunuz, ancak büyük ölçüde kendi dil versiyonunuz olacak. – anadili konuşanlar tarafından konuşulduğu gibi doğru bir dil değil, başka bir deyişle, yanlış şekilde konuşma konusunda oldukça akıcı olabilirsiniz.Kötü dilbilgisi zihninize çok kolay geldiğinde, gelişmesi çok zorlaşır. Son iki yıl “He go away” gibi şeyler söylediğinizde, “He went away” demeye başlamak çok kolay değildir.

Mesele şu ki “hatalarla akıcılık” dan “hatasız akıcılık” a gitmek zor. İşte bunun için dili gramer ile beraber öğrenebilmeli “Dikkatli, doğru çıktı” ile başlamak ve “hatasız akıcılık” elde etmek için hızınız üzerinde çalışmak çok daha kolay ve kalıcı olacaktır.

İngilizce dolu günler ….