ingilizce kelimeleri nasıl öğrenirim | İngilizce Kulübü

İngilizce kelime öğrenmede 5 temel ipucu

Merhaba ; burada sizlere İngilizce kelime bilginizi geliştirecek sadece en temel 5 maddeyi vermek istiyorum. Aslında bu kuralları çoğumuz biliyoruz ama uygulamada fazla ısrarcı değiliz. İşte İngilizce kelime bilginizi geliştirmenin zamanı geldi, artık bu maddeleri yapmaya başlayalım:1.Mümkün olduğunca çok İngilizce okuyun. Seviyenize uygun kaynakları bulun (ister gerçek ister internetten) ve okumayı alışkanlık haline getirin. Bilinmeyen bir kelime ile karşılaşınca tahmin ederek cümle anlamını çıkarmaya çalışın, hiç bir fikriniz yoksa bilinmeyen kelimeleri bir deftere not alarak anlamlarını yazın veya sadece anlamına bakıp geçin.

2.Artık herkes de akıllı telefon var, sizde hoşunuza giden kullanabileceğiniz en uygun sözlük uygulamasını telefonunuza yükleyin ve sık sık kullanın. Telaffuzlarına da bakabilirsiniz.

The 8 Best Dictionary Apps for English Learners
  1. Vocabulary.com. Price: $2.99. …
  2. Dictionary.com. Price: Free (with premium options) …
  3. English Dictionary – Offline. Price: Free. …
  4. Merriam-Webster. Price: Free. …
  5. Google Translate. Price: Free. …
  6. Concise English Dictionary and Thesaurus. Price: $0.99. …
  7. Urban Dictionary. Price: Free. …
  8. Wolfram Words Reference App. Price: $0.99.

3.Sosyal medya, uygulamalar veya e-mail üzerinden hergün bir kelime gibi uygulamalara kaydolun. Her gün karşınıza bir kelime gelsin. Bu az gelirse birden fazla kayıt olabilirsiniz 🙂

http://learnersdictionary.com/word-of-the-day

https://www.englishclub.com/vocabulary/word-of-the-day.htm

4.Yapabilirseniz yeni öğrendiğiniz kelimeleri hatırlamak için yeni yollar geliştirin. Kendi dilinizdeki seslere benzetme. Odanızı kelimelerle donatmak ..vs

5.Kelimeyi öğrenirken o kelime beraberinde en sık ne kullanılıyor onuda dikkate alarak öğrenin. Bu hem daha kalıcı hemde daha fazla kelime öğrenmenizi sağlayabilir.

Bunlar en temel öneriler, gerisi sizde … kolaylıklar…