Harika bir sınıf etkinliği “kahoot”


Sizlere burada çok eğlenceli bir etkinlik sunmak istiyorum “KAHOOT”. Sınıfınızda istediğiniz ders türünde de kullanabilirsiniz, tabi biz İngilizce için bu uygulamayı kullanacağız.

Oyunun amacı : Sınıf ortamında birçok öğrencinin katılımı ile ister bireysel ister grup girişi ile bilgi yarışmaları düzenlemek. Derste İngilizce işlediğiniz konuları ünite sonlarında tekrar etme imkanı bulursunuz.

Nasıl oynanır : Sınıfınız akıllı tahta olması lazım veya projeksiyon cihazınızda olabilir. İnternet gerekli.

https://kahoot.com/  sitesine girerek üye olmanız gerekli, ilgi alanınıza uyan konuları seçebilirsiniz, veya “discover” sekmesinden  konu araması yapabilirsiniz. Mesela “present simple tense” konusunu arayıp bulduğunuzda seçtiğiniz oyunun “play” tuşuna basıyoruz. Bireysel ya da grupla mı oynanmasını istersiniz bölümünden istediğinizi seçin. Karşımıza bir “kod” çıkacak.
Bu kodu öğrenciler cep telefonlarından https://kahoot.it/ sitesine girerek giriş yapacaklar. Kendilerine bir isim belirleyecekler ve oyuna dahil olacaklar. Öğrenci girişleri tamamlanınca oyunu başlatıp oynayabilirsiniz.

Öğrencilerinizin cep telefonlarında internet olması lazım. her öğrencide olmasına gerek yok. Küçük çocuklara uygun olmayabilir.