EN İYİ İNGİLİZCE ÇEVİRİ SİTELERİ | İngilizce Kulübü

EN İYİ İNGİLİZCE ÇEVİRİ SİTELERİ


Her geçen gün İngilizce eğitim sitelerine bir yenisi eklenmekte, her geçen gün de yeni çeviri siteleri ve programları ortaya çıkmaktadır. Cümle çeviren veya metin çeviren siteler arasında en bilineni tabi ki “google translate” olmakla beraber diğer çeviri siteleri de mevcut. Gelin şu siteleri beraber inceleyelim.

google-translate

“Google Translate” tartışmasız Dünya’da bir numara ancak bazen çok yetersiz ve kötü çeviri cümleleri yaptığını da biliyoruz. “Google chrome” ile uyumlu olması ve anında siteleri sizin dilinize çevirmesi, 91 (şu an için) dil seçeneği ile kullanabileceğiz “Google Translate” en iyiler arasındadır.

“Google Translate” sayfasına GİT. 


bingtrans

Bir Microsoft markası olan “bing translator” gelişmiş özellikleri ile oldukça kullanışlı, yaptığım denemeler de bazı cümlelerde “google translate” den daha iyi çeviriler bile yaptığını gördüm. 52(şu an için) dil seçeneği bulunan “bing translator” gelişimine devam etmekte.

“Bing Translator” sayfasına GİT

 


yandex-logo

Kısa sürede hayatımıza girmesi ile herkesin tanıdığı yandex şu an için 62 dil desteği verdiği online çeviri hizmeti ile iyi sonuçlar alabileceğiniz bir kaynak.

“Yandex Çeviri” sayfasına GİT


translate

Tamamen çeviri üzerine çalışan “translate.com” en iyi çeviri sitelerinden birisi. Küçük çeviri hataları olmakla beraber çoğu kısımda “google translate” den daha iyi çeviri yaptığını söyleyebilirim. Şu an için 74 dilde destek veren sitesize yardımcı olacaktır.

“tanslate.com” sayfasına GİT


 

Sonuç olarak bana göre “translate.com” en iyi çeviri yapan site, devamında diğer siteleri sayabiliriz. 

Bunun dışındaki diğer çeviri sitelerinin çoğu yukarıda saydığımız kaynakları kullanarak hizmet vermektedirler.


http://imtranslator.net/translation/ internet sitesi farklı dilde yapılan çevirileri kıyaslama imkanına da sahip, böylece en iyi çeviriyi de görme imkanınız var.

Bir cevap yazın